Barca z pierwszym trofeum

13.08.2018 12:00

Piłkarze FC Barcelony pokonali w niedzielę 2:1 Sevillę FC i tym samym sięgnęli po swoje pierwsze trofeum w sezonie 2018/19.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli jednak piłkarze z Andaluzji, którzy już w 9. minucie spotkania objęli prowadzenie po trafieniu Pablo Sarabii. Jednak ten wynik nie utrzymał się nawet do przerwy. Na trzy minuty przed zejściem do szatni doprowadził bowiem Gerard Pique.

Losy Superpucharu Hiszpanii 2018/19 rozstrzygnęły się ostatecznie na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to do siatki bramki strzeżonej przez Tomasa Vaclika trafił Ousmane Dembele, fundując swojej ekipie wymarzoną inaugurację sezonu.

Dla „Blaugrany” to już trzynasty triumf w tych rozgrywkach. Żaden inny zespół z Hiszpanii nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem.