Chorwacja ostatnim półfinalistą

07.07.2018 22:35

Drużyna narodowa Chorwacji pokonała po rzutach karnych 2:1 reprezentację Rosji i zameldowała się w półfinale FIFA World Cup Russia 2018, gdzie zmierzy się w środę 11 lipca z Anglikami (godzina 20:00).

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Wynik spotkania otworzył Denis Czeryszew, który w 31. minucie popisał się przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego, trafiając w samo okienko bramki Danijela Subasicia. Chorwaci do wyrównania doprowadzili jeszcze przed przerwą. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Andrej Kramarić, który wykorzystał precyzyjne podanie Mario Mandżukicia.

W wielkie emocje obfitowała również dogrywka. Tym razem jako pierwsi trafili Chorwaci, którzy w 11. minucie dodatkowego czasu gry objęli prowadzenie 2:1. Autorem bramki Domagoj Vida. Sborna nie myślała się jednak poddawać i na pięć minut przed końcem dogrywki wyrównała za sprawą Mario Fernandesa. Oba gole padły po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry i uderzeniach głową.

Konkurs rzutów karnych lepiej rozpoczęli Chorwaci. Uderzenie Smołowa obronił Subasić, a po chwili Brożović pewnie pokonał Akinfiejewa. 1:0. Po trafieniu Dżagojewa i obronionym strzale Kovacicia mieliśmy remis 1:1. Ale po chwili koszmarnie chybił Fernandes. Modrić fartownie po rękach Akinfiejewa i od słupka, co dało prowadzenie ekipie z Bałkanów (2:1). Po nim wszyscy trafiali, co dało wygraną 4:3 Chorwacji.