Diego Costa bohaterem

16.08.2018 07:25

Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem w środowy wieczór skradł show piłkarzom Realu Madryt, zdobywając dublet i prowadząc swój klub do trzeciego w historii zwycięstwa w meczu o Superpuchar Europy.

Diego Costa ustanowił też nowy rekord rozgrywek, zdobywając bramkę już w 49. sekundzie spotkania, co oznacza, że jest autorem najszybszego gola w historii zmagań o europejski superpuchar. Wcześniej na pierwszym miejscy w tej klasyfikacji znajdował się Eder Banego, który na pokonanie bramkarza rywali potrzebował „aż” 157 sekund.

Generalnie środowy wieczór należał do snajpera „Rojiblancos”, który najpierw błyskawicznie otworzył wynik spotkania, a na dziesięć minut przed końcem regularnego czasu gry doprowadził do dogrywki. W tej również był bardzo aktywny i uczestniczył m.in. w akcji, która zakończyła się trafieniem na 4:2.

Po zakończeniu spotkania zawodnik nie krył radości ze zwycięstwa, podkreślając fakt, że to pierwsza wygrana Atletico nad Realem w finale europejskiego pucharu. Ma ona dodać także pewności drużynie przed rozpoczęciem zmagań o krajowy puchar.