FC Barcelona wywalczyła tytuł

30.04.2018 16:05

Niedzielnym zwycięstwem nad Deportivo La Coruna piłkarze „Dumy Katalonii” zapewnili sobie mistrzowski tytuł w hiszpańskiej Primera Division. Podobnie jak w praktyce Leo Messi hattrickiem przypieczętował koronę króla strzelców.

Do przyklepania mistrzostwa na trzy kolejki przed końcem rozgrywek La Liga „Blaugrana” potrzebowała tylko jednego punktu, ale zawodnicy katalońskiego klubu nie zamierzali iść w minimalizm, od początku spotkania grając na najwyższych obrotach z walczącym o utrzymanie rywalem.

Pierwsza bramka padła już w siódmej minucie, a jej autorem został Philippe Couthinho. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Leo Messi. Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a następnie doprowadzili nawet do remisu, ale wówczas ponownie geniuszem błysnął Argentyńczyk, ładując dwie kolejne sztuki.

Dla „Barcy” wygrana oznacza sięgnięcie po dwudzieste piąte mistrzostwo, a porażka Deportivo jest równoznaczna z kolejnym spadkiem z Primera Division. Trzy bramki Messiego to jego trafienia numer 30, 31 i 32 w rozgrywkach. Dzięki nim ma już osiem goli więcej od Cristiano Ronaldo.