Górnik okradziony przez sędziego

27.07.2018 07:20

Wracający do europejskich pucharów po 24 latach przerwy Górnik Zabrze przegrał u siebie ze słowackim AS Trenczyn 0:1, ale piłkarze 14-krotnego mistrza naszego kraju mogli zejść z boiska z podniesionym czołem.

Zabrzanie walczyli ze słowacką drużyną jak równy z równym i zasłużyli co najmniej na remis. Mieli swoje doskonałe okazje, ale brakowało szczęścia lub po prostu umiejętności, jak wtedy, kiedy Daniel Smuga chybił do pustej bramki. Szkoda też niewykorzystanej kontry, w której Górnik miał liczebna przewagę (3 na 1).

Wynik mógłby być też zupełnie inny, gdyby nie skandaliczna postawa fińskich sędziów, którzy po prostu okradli „Trójkolorowych” z szansy na zdobycie bramki, kiedy to odgwizdali spalonego wychodzącemu sam na sam Igorowi Angulo, który nie dość, że był przed linią obrony a nie za nią, to jeszcze wychodził z własnej połowy.

Z przebiegu pierwszego meczu wydaje się, że Górnik może spokojnie z Trenczynem powalczyć w rewanżu. Sprawa awansu nie jest jeszcze przesądzona. Jak grali inni? Legia 0:2 ze Spartakiem Trnawa, Lech zremisował 1:1 z Szachciorem Soligorsk, a Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 Rio Ave.