„Nafciarze” lepsi od „Jagi”

24.06.2018 11:30

W cieniu zmagań w Mistrzostwach Świata w Rosji zespoły polskiej ekstraklasy przygotowują się do nowego sezonu. W jednym z najciekawszych sobotnich sparingów Wisła Płocki pokonała 3:1 Jagiellonię Białystok.

Po pierwszej połowie, w której obie drużyny występowały w teoretycznie najmocniejszych składach, prowadzili białostocczanie. Sami jednak nie trafili do siatki rywala. Pomógł im w tym Alan Uryga, który zaliczył samobója. Po przerwie, kiedy to doszło do wielu roszad w składach obu ekip, zdecydowanie lepsi byli „Nafciarze”. Do wyrównania, w swoim nieoficjalnym debiucie, doprowadził Karol Angielski. Na prowadzenie płocczan wyprowadził Adam Dźwigała, a wynik ustali Patryk Stępiński.

Porażka w meczu towarzyskim z Wisłą Płock to zimny prysznic dla „Jagi”, która będzie nas w tym sezonie reprezentować w europejskich pucharach. Przypominamy, że ekipa z Podlasia zmagania rozpocznie od II rundy eliminacji Ligi Europy, a jej rywalem będzie portugalskie Rio Ave.