Piast pokonał beniaminka

24.07.2018 07:45

W ostatnim spotkaniu inauguracyjnej kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec nie sprostało Piastowi Gliwice, przegrywając 1:2 na własnym stadionie.

Wracający po dziesięciu latach do elity sosnowiczanie lepiej rozpoczęli poniedziałkowy mecz i to też oni objęli w nim prowadzenie. W 36. minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Vamara Sanogo, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Jakuba Szmatuły.

Wynik ten utrzymywał się aż do 67. minuty spotkania, kiedy to przyjezdni wyrównali z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką Piotra Polczaka. Jedenastkę na bramkę zamienił Aleksandar Sedlar.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego, Tomasz Jodłowiec zapewnił trzy punkty drużynie gości.