Powrót Błaszczykowskiego

29.04.2018 06:05

Po blisko pół roku przerwy spowodowanej kontuzją, na boiska Bundesligi powrócił Jakub Błaszczykowski. Pomocnik reprezentacji Polski wybiegł w podstawowej jedenastce VfL Wolfsburg na sobotni mecz z Hamburger SV.

Były kapitan biało-czerwonych na murawie spędził siedemdziesiąt pięć minut, ale nie był w stanie pomóc swoim kolegom w wywalczeniu jakichkolwiek punktów w spotkaniu z HSV. „Wilki” przegrały 1:3.

Już do przerwy przyjezdni objęli dwupunktowe prowadzenie, za sprawą trafień Wooda i Holtby'ego. VfL strzeliło kontaktową bramkę już po zejściu „Kuby” z boiska. Wyrównać jednak się nie udało. Na dodatek to goście strzelili ostatniego gola w meczu, wykorzystując rzut karny w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Z perspektywy polskiego kibica najważniejszy jest jednak powrót do zdrowia Kuby Błaszczykowskiego, który jest ważną postacią naszej drużyny narodowej i z pewnością jest brany pod uwagę przez Adama Nawałkę w kontekście Mistrzostw Świata w Rosji.