Remisowa sobota

12.08.2018 12:00

Sobota w Lotto Ekstraklasie upłynęła pod znakiem remisów 1:1. Takim właśnie wynikiem zakończyły się konfrontacje Pogoni z Cracovią i Arki z Górnikiem.

W Szczecinie długo wydawało się, że gospodarze sięgną po pierwszy w sezonie komplet punktów. Zwłaszcza po tym, jak wynik otworzył w 31. minucie Adam Frączak. Druga odsłona należała jednak do przyjezdnych, którzy zasłużyli na wyrównanie. Doprowadził do niego, po rzucie rożnym, Cornel Rapa (67.), który sezon rozpoczynał jeszcze jako piłkarz „Portowców”.

W Gdyni było odwrotnie. Ton boiskowym wydarzeniom praktycznie od początku nadawali goście, którzy swoją przewagę udokumentowali trafieniem Daniego Suareza (45.), po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze wyrównali na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą Michała Janoty, który popisał się pięknym uderzeniem sprzed pola karnego. Górnik grał już w dziesięciu, po czerwonej kartce dla Gryszkiewicza.

W niedzielę czekają nas trzy pojedynki z udziałem pucharowiczów. O 15:30 Legia zmierzy się na wyjeździe z Piastem, a o 18:00 czekają nas spotkania Lecha z Zagłębiem Sosnowiec i KGHM Zagłębia Lubin z Jagiellonią.