Show Świderskiego w Gdyni

30.07.2018 09:05

Po zwycięstwie w Superpucharze Polski z Legią Warszawa (3:2), po piłkarzach Arki Gdynia spodziewano się równie dobrego startu w Lotto Ekstraklasie, ale w tych rozgrywkach podopieczni Zbigniewa Smółki zawodzą.

W niedzielę popularne „Śledzie” przegrały 0:2 z Jagiellonią Białystok, która nie wystąpiła w optymalnym składzie ze względu na udział w eliminacjach Ligi Europy UEFA. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymało kilku dublerów, a całe show skradł jeden z nich, Karol Świderski.

21-letni napastnik białostoczan zdobył dwie jedyne bramki, jakie padły w niedzielnej potyczce. W 37. minucie pojedynku otworzył wynik uderzeniem sprzed pola karnego, a na 20 minut przed końcem ustalił wynik spotkania, wykańczając dośrodkowanie z bocznego sektora.

Dla „Jagi” była to pierwsza ligowa wygrana w sezonie, po tym jak przegrali 0:1 z Lechią Gdańsk na inaugurację. W znacznie gorszych nastrojach stadion opuszczali piłkarze drużyny gospodarza, którzy w dwóch meczach nie zdobyli nawet jednej bramki.