Śląsk rozbił Cracovię

21.07.2018 17:45

W pierwszym sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki Lotto Ekstraklasy, wrocławscy piłkarze nie dali najmniejszych szans „Pasom” i zostali nowym liderem tabeli.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego prowadzenie objęli już po kwadransie gry, kiedy to precyzyjne dośrodkowanie Michała Chrapka z rzutu rożnego na bramkę strzałem głową zamienił Piotr Celeban. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo zaledwie piętnaście minut. Prostopadła piłka Budzińskiego, błąd ustawienia Tarasovsa, pewne uderzenie Gerarda Olivy lewą nogą po długim rogu i było 1:1.

W drugiej odsłonie strzelali już tylko piłkarze drużyny gospodarza. Na prowadzenie wyprowadził ich w 57. minucie meczu Augusto, kierując bezpańską piłkę piętą do bramki, a wynik spotkania na 3:1 dla WKS-u ustali uderzeniem sprzed pola karnego Jakub Kosecki.

W sobotę odbędą się jeszcze dwa mecze. Wisła Kraków już o godzinie 18:00 podejmie Arkę Gdynia, a o 20:30 Legia Warszawa zmierzy się z KGHM Zagłębiem Lubin.