Suarez dał zwycięstwo

20.06.2018 20:00

Urugwajczycy w dwóch pierwszych meczach rosyjskiego mundialu nie zachwycili, ale zdobyli komplet punktów i już awansował do 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Świata 2018.

W środę, w swoim drugim spotkaniu, Urusi pokonali 1:0 Arabię Saudyjską, a bramkę na wagę trzech punktów, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobył Luis Suarez. Zwycięski gol padł już w 23. minucie pojedynku, a po nim faworyci spokojnie kontrolowali bieg boiskowych wydarzeń, specjalnie się nie przemęczając.

Identycznym wynikiem zakończył się zresztą pierwszy mecz podopiecznych Oscara Tabareza na FIFA World Cup Russia 2018, w którym również po bramce z rzutu rożnego pokonali oni Egipt. Wówczas jednak bramka padła dopiero w 89. minucie, a jej autorem był Jose Gimenez.

Urugwaj, jak chyba żaden inny zespół w Rosji, pokazuje, że na wielkich imprezach nie jest ważny styl a wyniki. W swoim ostatnim meczu fazy grupowej, który będzie zarazem starciem o pierwsze miejsce w grupie A, Cavani i spółka zmierzą się z efektownie grającą Rosją, która swoje mecze wygrywała w stosunku 5:1 i 3:1.