Świerczok wciąż trafia!

28.04.2018 16:05

Nie przestają zadziwiać polscy napastnicy występujący za granicą i walczący o wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji. Po dwóch trafieniach Kamila Wilczka z Broendby Kopenhaga, przypomnieć o sobie postanowił Jakub Świerczok z Łudogorca Razgrad.

Były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin i GKS-u Tychy trafił do siatki rywali w meczu 32. kolejki rozgrywek bułgarskiej ekstraklasy. Klub Polak pokonał 3:0 Wereję Stara Zagora, a nasz zawodnik otworzył wynik meczu w 67. minucie.

Świerczok nie rozpoczął spotkania w pierwszej jedenastce. Na murawie pojawił się mniej więcej na trzy minuty przed zdobycie gola, co też ma spore znaczenie. Zwłaszcza w kontekście walki o miejsce w kadrze na rosyjski mundial.

Nie jest żadną tajemnicą, że pewniakami do wyjazdu są Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik, a wszyscy pozostali snajperzy walczą o to by zostać ich dublerami. Świerczok po raz kolejny udowodnił, że świetnie czuje się w roli jokera,

Równie ważna jest regularność, a tej napastnikowi z Górnego Śląska także nie brakuje. Reprezentant naszego kraju trafiła w pięciu ostatnich spotkaniach, w których wystąpił. W jednym z nich przesądził o tytule mistrzowskim dla swojego klubu.