Szwajcarzy z awansem

28.06.2018 08:20

Reprezentacja Szwajcarii nie potrafiła pokonać drużyny narodowej Kostaryki (2:2) w swoim ostatnim meczu grupowej Mistrzostw Świata w Rosji, ale dzięki porażce 0:2 Serbów, Helweci awansowali do 1/8 finału turnieju.

Europejczycy stwarzali od pierwszego gwizdka lepsze wrażenie, ale na swoją bramkę musieli czekać aż do 31. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Blerim Dzemaili. Po przerwie do roboty wzięli się Kostarykanie. Na 1:1 wyrównał Kendall Waston (56.), ale Helweci odpowiedzieli golem Josipa Drmicia (88.). Bramka na 2:2 padła po rzucie karnym i została zaliczona jako samobój Yanna Sommera, którego piłka odbita od poprzeczki trafiła w głowę i trafiła do siatki.

Paradoksalnie strata punktów wyszła Szwajcarom na dobre, bo zajęli drugie miejsce w grupie i w 1/8 finału rosyjskiego mundialu zmierzą się z przewidywalnymi Szwedami, a nie z nieobliczalnym Meksykiem. Z tym rywalizować będą Brazylijczycy, którzy mają patent na rywala z Ameryki Środkowej.